Kategoria-wpisow

Prace dyplomowe

Posted On wrzesień 14, 2017 at 1:34 pm by / Możliwość komentowania Prace dyplomowe została wyłączona

Prace dyplomowe

Prace dyplomowe: Kiedy słyszysz praca dyplomowa wpadasz w panikę, bo wiesz, że gonią Cię terminy, a Ty wciąż nie wiesz od czego zacząć? Motywacji brak, a zawsze znajdzie się coś, co trzeba zrobić właśnie w tym momencie, kiedy wygodnie rozsiadasz się w fotelu i zamierzasz otworzyć plik zatytułowany praca dyplomowa.

Ja jedną ze swoich prac dyplomowych mam już za sobą- pracę licencjacką. Oczywiście ideałem byłoby napisać, że skończyłam ją w terminie, bez żadnych przeszkód. A bo temat zbyt banalny, a to pojawienie się błędów językowych, wszystko to demotywowało do dalszej pracy. Jednak po wszystkim okazuje się, że nie taki diabeł straszny jak go opisują. Bo przecież wszystko zależy od Twojego podejścia i motywacji! 

Dlatego swoją pracę magisterską rozpoczęłam z zupełnie innym nastawieniem- przede wszystkim porządnie przemyślałam temat jak i cel mojej pracy. Początkowo należy pamiętać, że ona ma być dla nas czymś w rodzaju interesującej przygody, podczas której odkrywamy nieznane. Przerzucając pomoce naukowe z pewnością natrafimy na niezwykle interesujące artykuły, poszerzymy swoją wiedzę jak i zakres słownictwa. Jeśli jest to praca dyplomowa pisana w języku obcym to jest to wspaniałe ćwiczenie językowe, które rozwinie nasze umiejętności.

Posiadając już temat pracy rozpoczęłam tworzenie planu, co wcale nie jest łatwe- forma pracy jest przecież najistotniejsza, ma być tym elementem zachęcającym wizualnie czytelnika do prześledzenia tekstu, który ma być przejrzysty i spójny. Następnie zajrzałam do katalogów bibliotek, tak, by odnaleźć pozycje, które wniosą coś wartościowego do mojej pracy. Kiedy zakończyłam proces tzw. planowania, przeszłam do etapu tworzenia.

Początkowo pełna entuzjazmu przystąpiłam do pisania, bo miałam mnóstwo czasu, chciałam pokazać, że naprawdę mi zależy. W ten oto sposób mój pierwszy rozdział powstał bez najmniejszego problemu. Potem jednak, po chwili entuzjazmu, nastąpił ten moment, w którym zwyczajnie nie chciało mi się zabrać do pisania. Jak znaleźć inspirację? Od czego rozpocząć przerwaną pracę? Nawet nie pamiętam co chciałam przekazać…Każdy z nas przechodzi przez to samo. Bez paniki….czytaj dalej

Autor : Konstancja Siwek

Odwiedź mój profil klik tutaj jeśli chciałbyś zostawić dla mnie komentarz

Zapraszamy do naszego sklepu  http://sklep-clouzot-lingua.pl/  

Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com